BLOGJak dbać o włosy latem w kilku krokach
2018-05-111. Olejowanie włosów
Suche powietrze, wysoka temperatura, słońce, wiatr i słona woda to najwięksi wrogowie włosów. Aby je zabezpieczać przez szkodliwymi czynnikami wmasowuj w nie spore ilości olejków. Najlepiej rób to dwa razy dziennie. Rano, aby zabezpieczyć włosy na cały dzień i wieczorem, aby nawilżyć je i głęboko odżywić. Wybieraj olejki do pielęgnacji włosów lub np. olej kokosowy.

2.Nawilżanie włosów
Włosy na wakacjach stają się przesuszone i kruche. Zapobiegaj temu dając im pić. Nawilżaj je jak najczęściej, ale pamiętaj, że woda morska jednak nie jest odpowiednim nawilżaczem dla włosów. Ma zbyt wysokie pH (powyżej 7), przez co nie nadaje się do aplikacji na włosy w celu ich odżywienia. Najlepiej wybieraj kosmetyki, które mają odpowiednie dla włosów pH (4.5-5.5)

3.Nie farbuj przed wyjazdem
Jeśli wybierasz się w słoneczne miejsce i sporo czasu będziesz spędzać na plaży odpuść sobie farbowanie przed wakacjami. Kolor wyblaknie szybciej, włosy będą bardziej wrażliwe na działanie negatywnych czynników. Lepiej przełóż wizytę na czas po powrocie i umów się dodatkowo na zabieg rekonstrukcji włosów. Będzie doskonały po kąpielach słonecznych, jak i morskich.
Dodatkowo chroń włosy. Do wybrou masz kolorowe chusty, kapelusze, bandany. Dzięki temu nie będą przesuszone i matowe, a kolor utrzyma się na dłużej.

4. Myj włosy częściej
Wiemy, że na wakacjach chcesz uciec od codziennej rutyny, ale po powrocie z plaży musisz dokładnie umyć włosy, aby usunąć z nich tłuste olejki, kurz, pył, sól, piasek. Koniecznie nałóż odżywkę, aby łatwo rozczesać włosy, a co 2-3 dni stosuj maskę silnie nawilżającą. Możesz zostawić ją na dłuższą chwilę i spłukać chłodną wodą
Seria JOICO K-PAK jest przeznaczona do włosów osłabionych i zniszczonych, a takie są zazwyczaj włosy po lecie. Przesuszone, puszące się i brak im blasku oraz wygładzenia. Zadaniem produktów z serii K-PAK jest odżywienie, odbudowa, ochrona i poprawa jakości naszych włosów. Znajdziemy tu między innymi takie kosmetyki jak: szampon, odżywka, balsam wygładzający, pianka, serum ochronne, płynny rekonstruktor czy intensywnie nawilżająca maska.

Kiedy włosy są zniszczone, osłabione, bardzo suche, łamliwe, rozdwajają się i są bez życia to właśnie wtedy potrzebują silnej regeneracji i odbudowy na poziomie komórkowym oraz dogłębnego nawilżenia.

ZABIEG REKONSTRUKCJI JOICO K-PAK – TECHNOLOGIE
Zabieg Rekonstrukcji K-PAK to zestaw czterech produktów pracujących w ścisłej synergii w celu zagwarantowania najlepszych rezultatów – odbudowuje i wzmacnia zniszczone, osłabione włosy, nadaje im połysk i silnie nawilża.« Powrót na stronę główną


« Zobacz wszystkie wpisy