BLOGDbanie o skórę latem
2021-07-19 

Lato, wakacje – pora, w której więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Słońce, wiatr we włosach, morska woda… na samą myśl robi się miło! Należy jednak pamiętać o tym, że skóra nie pozotaje obojętna na czynniki zewnętrzne latem… Jak więc o nią dbać?

Po pierwsze – NAWILŻANIE!

Nie tylko od wewnątrz. Kremy to bardzo ważna część pielęgnacji, nie tylko na twarz, ale również na ciało. Pamiętaj, by krem nakładać po umyciu twarzy. Oprócz kosmetyków pij duże ilości wody. Zwłaszcza, gdy za okrem skwar!

ZŁUSZCZANIE!

Komórki skóry regularnie obumierają I jeśli nie zostaną usunięte, skóra twarzy będzie wyglądać na zmęczoną. Do ciała śmiało używaj peelingów mechanicznych – tych kupnych lub domowych. Masuj ciało np. fusami z kawy z dodatkiem olejku. Do twarzy natomiast zdecydowanie lepiej nadają się łagodniejsze peelingi enzymatyczne. Koniecznie skonsultuj ze swoją kosmetyczką jaki peeling będzie dla Ciebie najlepszy.

OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

Krem z filtrem to podstawa. Minimum 30 SPF – w te liczby powinnaś celować. Taki krem stanowi szeroką ochronę przed głębokim wnikaniem promieni UVA I UVB w strukturę skóry. Jeśli przebywasz na świeżym powietrzu, aplikuj krem co około dwie godziny. Korzystaj także z kapeluszy, lekkiej odzieży zakrywającej najbardziej narażone części ciała.

Pamiętaj, że skóra chroni organizm przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, dlatego tak ważna jest jej kondycja.« Powrót na stronę główną


« Zobacz wszystkie wpisy