BLOGA! Witamina, która dba o Twój wygląd!
2021-08-21 

A! Witamina, która dba o Twój wygląd!

Jesień tuż tuż, a wraz z nią nadchodzi sezon na złuszczanie.

Wszyscy lubimy muśniętą słońcem skórę, jednak przy nieodpowiedniej pielęgnacji z opalenizny możemy wynieść więcej szkody niż pożytku.

Dbanie o skórę od wewnątrz, to najlepsze, co możemy dla niej zrobić, natomiast jeżeli możemy wspomóc ją także od zewnątrz, wtedy możemy spodziewać się najlepszych efektów.

Witamina A, bo ona jest bohaterką dzisiejszego wpisu, jest sprzymierzeńcem w walce o piękny i zdrowy wygląd.

Witamina A to nie jednorodna substancja – pod nazwą tą kryje się szereg związków chemicznych zwanych retinoidami. Pełnią one ważną rolę w organizmie człowieka – wspomagają zdrowie skóry, wzrok, a także układ oddechowy i pokarmowy. Biorą udział w procesach odpornościowych oraz w procesach podziału komórkowego.

Za podstawową formę retinoidów uważa się retinol, którego sporo dostarczamy organizmowi wraz z pożywieniem. Znajdziemy go między innymi w:

- owocach – takich jak morele, pomarańcz, brzoskwinia

-warzywach – dynia, pomidor, szpinak, salata, brokuły, marchew, papryka

-mleku i nabiale

-tłustych rybach – makrela, dorsz, halibut

-wątróbce i podrobach

Z odrobiną zdrowych tłuszczy retinol będzie wchłaniał się prawidłowo z dobroczynnym efektem dla skóry i innych narządów.

Retinol z powodzeniem używany jest też w kosmetyce, stosowany na powierzchnię skóry skutecznie zapobiega jej starzeniu. Ponieważ efekty nie pojawiają się od razu, warto uzbroić się w cierpliwość. Jeśli działamy retinolem, najlepiej jest od czasu do czasu wykonywać zabiegi przypominające. Substancja pozytywnie wpływa na pobudzanie odnowy naskórka, produkcję elastyny i kolagenu,w związku z czym skóra staje się bardziej gładka, miękka, a zmarszczki stają się mniej widoczne.

Retinol wykazuje wysoką skuteczność w minimalizowaniu przebarwień – związanych z ekspozycją na promienie UV, ale też tych związanych z hormonami. Substancja powoduje hamowanie wydzielania melanocytów,czyli komórek wytwarzających melaninę – barwnik skóry i włosów. W połączeniu z właściwościami złuszczającymi mamy możliwość wyrównania kolorytu skóry oraz spowolnienia procesu fotostarzenia.

Aby sprawdzić na sobie efekty działania retinolu, warto skorzystać z usług kosmetycznych. Stężenia retinolu w kosmetykach są różne – powyżej 2% wykorzystuje się jedynie w salonach pod okiem doświadczonego specjailsty. W naszym salonie używamy nawet 4% retinolu.

Najlepsze rezultaty przyniesie kuracja dobrana indywidualnie pod potrzeby skóry. Zabiegi najlepiej wykonywać w trybie ciągłym, przez 3 do 6 miesięcy.

Czego możesz się spodziewać?

Na początku skóra reaguje podrażnieniem, jest zaczerwieniona i przesuszona, może się łuszczyć. Jest to normalna reakcja, tym intensywniejsza im większe stężenie retinolu użyte zostało w trakcie zabiegu. Przykre skutki mijają najczęściej po 3-4 dniach od wykonania zabiegu.

Cena zabiegu w naszym salonie to 180zł. Do zabiegu podstawowego dobierana jest ampułka, działajaca zgodnie z potrzebami skóry Klientki.« Powrót na stronę główną


« Zobacz wszystkie wpisy