BLOGMakijaż latem - Poradnik
2018-06-14Połową sukcesu jest odpowiednie przygotowanie skóry. Zanim przejdziesz do makijażu, pamiętaj, aby oczyścić i stonizować skórę. W ten sposób usuniesz z niej tłuszcz, który jest odpowiedzialny za rozpuszczanie makijażu. Stosuj tylko lekkie kremy, o żelowej konsystencji, które błyskawicznie wnikną w skórę i nie pozostawią tłustej warstwy.

Podczas ciepłych dni sięgamy po lekkie podkłady. Gorąco nie sprzyja bowiem ciężkim makijażom, w których czujemy się dość klaustrofobicznie. Dlatego też świetnym wyborem będą tu kremy BB, oferowane prawie przez wszystkie firmy kosmetyczne. Ich lekka konsystencja odżywia skórę, a zawartość podkładu wyrównuje jej koloryt i delikatnie maskuje niedoskonałości. Dodatkową zaletą kremów BB jest ich zdolność do dostosowania się do odcienia skóry. Nawet, jeśli nieco się opalisz, nie będziesz musiała biec do sklepu po ciemniejszy odcień.

Warto wspomnieć o kosmetykach mineralnych.Podkłady mineralne są wodoodporne – mają dużą wchłanialność i nie spływają z twarzy, dzięki czemu możesz być spokojna o to, że kosmetyk pozostanie na swoim miejscu zarówno wtedy, kiedy spocisz się pod wpływem samej temperatury, jak i podczas intensywnego joggingu. Dodatkowo kosmetyki tego typu nie pobrudzą twoich ubrań, nie będą też zostawiały smug na wyświetlaczu telefonu – w przeciwieństwie do większości tradycyjnych podkładów. Zalet jest zresztą znacznie więcej. Podkład mineralny po nałożeniu wygląda naturalnie i nie powoduje dyskomfortu związanego z uczuciem, jakbyś miała na twarzy maskę. Kosmetyk zawiera w sobie filtr SPF 15, co w przypadku zwiększonego promieniowania UVA i UVB jest niezwykle istotne. Warto też wspomnieć o nie zatykaniu porów – szczególnie częstym w przypadku tradycyjnych podkładów, z powodu których w upalne dni możemy borykać się z krostami, pryszczami i zaskórnikami.

W makijażu oczu stawiamy wyłącznie na kosmetyki wodoodporne. Maskary, kredki - będą trzymały się dłużej. Natomiast cienie pudrowe odstawiamy na półkę. W konkurencji na trwały makijaż na powiece zdecydowanie wygrywają cienie kremowe. Przylegają do skóry i dłużej się na niej utrzymują. Podobnie jak róże do policzków. .

W makijażu ust najlepiej sprawdzają się  subtelne balsamy do ust, soczyście owocowe błyszczyki. Produkty z matowym wykończeniem mogą nieestetycznie podkreślić suche skórki, dodatkowo wysuszając usta.

Mottem przewodnim makijażu letniego od zawsze jest "less is more".
Warto o tym pamiętać :)« Powrót na stronę główną


« Zobacz wszystkie wpisy