BLOGMICROBIOME SPECTRUM - nowy zabieg Purles
2022-09-29 

MICROBIOME SPECTRUM - nowy zabieg Purles


Większość z nas doskonale wie, że należy dbać o mikroorganizmy zamieszkujące jelita. Słyszymy powtarzane często hasła, że „jelita to nasz drugi mózg”. Wiemy że należy przyjmować probiotyki podczas antybiotykoterapii, a jogurty z L casei defensis to samo dobro. Niestety o mikrobiocie skórnej mówi się zdecydowanie mniej. To błąd, ponieważ ma ona olbrzymi wpływ na jej wygląd i zdrowie.

Skóra każdego z nas pokryta jest ogromną ilością bakterii, które w normalnych warunkach współpracują z nami na bardzo jasnych zasadach. My zapewniamy im pożywienie (składowe sebum, czy potu) i miejsce do życia, a one… Co tak właściwie robią dla nas bakterie?

FUNKCJE SKÓRNEJ MIKROBIOTY

- Nasza naturalna mikrobiota chroni organizm przed rozwojem tych złych bakterii, gdy np. ktoś w naszej obecności kicha.

- Przyjazne naszej skórze mikroorganizmy biorą udział w syntezie enzymów i innych substancji przeciwdrobnoustrojowych niszcząc wrogie nam bakterie i patogeny. Jednocześnie ostrzegają o nich układ odpornościowy, co uruchamia mechanizmy obronne całego organizmu.

- Wzmacniają barierę ochronną skóry – rozkładając pot i sebum do naturalnych substancji nawilżających i uszczelniających płaszcz hydrolipidowy.

- Pomagają utrzymać prawidłowe pH skóry. 

Bakterie patogenne namnażają się szybciej w środowisku zasadowym. Z kolei przyjazna nam mikroflora woli środowisko bardziej kwaśne. Sama bierze udział w jego zakwaszaniu!

 

Ze względu na dużą różnorodność osobniczą, wiek, płeć oraz miejsce występowania na ciele, bardzo trudno jest określić jednoznacznie, jak powinna wyglądać prawidłowa mikroflora. Jedno jest pewne – musi być zachowana różnorodność mikroorganizmów bytujących na skórze. Jeżeli jakieś bakterie liczebnie przejmują kontrolę lub jest ich po prostu brak na skórze – dochodzi do zaburzenia równowagi. Wiąże się to z występowaniem wielu zaburzeń skórnych takich jak: przesuszenie, podrażnienie, alergie, czy zmiany trądzikowe.

PRZYCZYNY ZABURZENIA SKÓRNEJ MIKROBIOTY

Wiemy już, że jest potrzebna, ale co tak właściwie sprawia, że ta nasza naturalna ochrona ulega zniszczeniu? Oto czynniki, które przyczyniają się zarówno do uszkodzenia płaszcza hydrolipidowego, jak i zaburzenia mikrobioty skóry:

zbyt silne peelingi

zabiegi laserowe

Mikrodermabrazja

zabiegi na bazie kwasów

promieniowanie UV

zbyt agresywne metody pielęgnacyjne

silne preparaty na bazie alkoholu

mocne detergenty

ekspozycja na dym papierosowy

zanieczyszczenie powietrza

uboga dieta


MICROBIOME SPECTRUM

Produkty linii Microbiome Spectrum wzbogacone są w probiotyki i prebiotyki. Przyczyniają się do odnowy prawidłowego mikrobiomu na skórze. Świetnie sprawdzą się w pielęgnacji skóry wrażliwej, nadreaktywnej, ze skłonnością do silnego przesuszenia lub atopii.

Ampułki 161 Microbiome Renewal Shot zawierają kompleks ProBio Repair. Jest to probiotyk o silnych właściwościach przeciwzapalnych i chroniących komórki skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Badania naukowe dowodzą, że nakładane na skórę probiotyki mają wpływ na szybszą regenerację naskórka i niwelowanie stanów zapalnych, czy zmian trądzikowych. Poza tym w ampułce występuje również kolagen. Ceniony za swoje właściwości nawilżające, łagodzące i zwiększające napięcie skóry. Właściwości te dodatkowo podbijają jeszcze ekstrakty z alg – dotleniają, nawilżają i stymulują skórę do regeneracji.

Krem 162 Microbiome Protection Cream przywraca równowagę skórnej mikrobioty dzięki zawartości specjalnego składnika – Bioecoli. Jest to prebiotyk, a więc swego rodzaju pożywienie dla przyjaznych nam bakterii. Bioecolia równoważy, podtrzymuje i stymuluje mikrobiotę, wspomagając pierwszą linię obrony skóry przed atakiem z zewnątrz. Ponadto krem wypełniony jest po brzegi naturalnymi olejami, które uszczelnią warstwę lipidową naskórka. Znajdziemy w nim również przeciwzapalny i regenerujący wyciąg z nagietka.

My potrzebujemy bakterii, a one potrzebują nas. Mikrobiom to przede wszystkim nasza ochrona przed patogenami, a także pomoc w utrzymaniu na skórze odpowiedniego środowiska. Dbaj zatem o to, aby różnorodność mikroorganizmów na i w ciele była różnorodna. Przywróć równowagę Twojej skórze.« Powrót na stronę główną


« Zobacz wszystkie wpisy