BLOGJak przedłużyć trwałość koloryzacji włosów-kilka rad.
2018-08-25JAK PRZEDŁUŻYĆ TRWAŁOŚĆ KOLORYZACJI WŁOSÓW – KILKA RAD OD FRYZJERA

Farbując włosy, chcemy, by wyglądały pięknie jak najdłużej. Niestety, niektóre kolory, zwłaszcza te bardziej intensywne, dość szybko się wypłukują i płowieją. Sprawdź, jak możesz przedłużyć trwałość koloru swoich farbowanych włosów

1. PIELĘGNUJ WŁOSY PROFESJONALNIE

Aby kolor włosów utrzymywał się jeszcze dłużej, nie wystarczy tylko dobra farba i umiejętności stylisty. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja domowa – używanie perfekcyjnie dobranych profesjonalnych kosmetyków, które pozwolą na zatrzymywanie pigmentu wewnątrz oraz dogłębne nawilżanie włosów, by utrzymać je w świetnej kondycji. Dobry fryzjer doradzi ci jak pielęgnować włosy farbowane w domu.

Szampon, odżywka i maska powinny zostać dobrane przez fryzjera i być stosowane zgodnie z zaleceniami. W przypadku włosów w kolorach czerwony, miedziany, brąz polecam szampon i odżywkę z czystymi pigmentami JOICO Color Infuse– radzi Łukasz Urbański.
Szampony i odżywki stosowane do pielęgnacji domowej włosów farbowanych powinny mieć pH poniżej 5,5. To pomoże domykać łuski podczas pielęgnacji i zachować kolor na długo– dodaje.

Pamiętaj, że profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji wyróżniają się, w przeciwieństwie do drogeryjnych, bardzo szybkim działaniem. Odżywki wystarczy trzymać na włosach przez minutę, a maski przez 3-5 minut.

Warto też wspomnieć o tym, by starać się nie myć włosów codziennie – silne i częste oczyszczanie skóry głowy wzmaga produkcję sebum, a w efekcie szybsze przetłuszczanie się włosów, co motywuje do kolejnego mycia. Dobrym sposobem na zrobienie sobie urlopu od mycia jest stosowanie suchych szamponów i produktów do stylizacji np. z glinką absorbującą nadmiar sebum.

2. NIE MYJ WŁOSÓW MYDŁEM ANI SZAMPONAMI NO MORE TEARS

Często na blogach i forach pojawiają się wpisy dotyczące alternatywnych sposobów mycia włosów, np. z użyciem mydła lub szamponów typu no more tears. Niestety, taka praktyka to najkrótsza droga do utraty koloru. Mydła i szampony tego typu mają pH nieodpowiednie do pielęgnacji włosów farbowanych. Powodują rozchylanie łusek i tym samym utratę pigmentu. Zapomnij o takich eksperymentach!

3. CHROŃ WŁOSY PRZED WYSOKIMI TEMPERATURAMI PODCZAS STYLIZACJI

Wysoka temperatura rozchyla łuski, a to, jak już wiemy, powoduje utratę cząsteczek pigmentu. Aby tego uniknąć należy zabezpieczać włosy przed takim destrukcyjnym działaniem wysokiej temperatury stosując kosmetyki ochronne, np. spray osłaniający włosy przed narzędziami termicznymi emitującymi temperaturę do 230°C, np. Joico Ironclad.


4. STOSUJ OCHRONĘ PRZECIWSŁONECZNĄ

Włosy farbowane nie lubią się ze słońcem, dlatego trzeba o nie dbać szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Szczególnie podatne na uszkodzenia są włosy farbowane, które eksponowane na słońce szybciej płowieją i tracą kolor stając się matowe i szorstkie. Stosuj wówczas kapelusze, chusty, czapki i koniecznie kosmetyki z filtrami UV


http://blog.joicopolska.pl/jak-przedluzyc-trwalosc-koloryzacji-wlosow-7-rad-od-fryzjera/


« Powrót na stronę główną


« Zobacz wszystkie wpisy