BLOGSkuteczny sposób na wrastające paznokcie.
2018-09-10Z dolegliwością wrastających/wkręcających paznokci spotykamy się podczas ich wzrostu kiedy to paznokcie zakrzywiają się w dół lub podwijają wbijając się w tkankę miękką, która je otacza. Zjawisku temu towarzyszy zaczerwienienie, stan zapalny wału około paznokciowego z wydzieliną ropną, a także ziarnina zwana „dzikim mięsem”. Uszkodzenie tkanki miękkiej jest przyczyną bardzo silnego bólu szczególnie przy wszelkim ucisku. W konsekwencji tej dolegliwości osoba, która ma problem z wrastającymi bądź wkręcającymi się paznokciami uskarża się na coraz to dotkliwsze bóle, z czasem zaczyna mocno utykać, a nawet może powoli przestać chodzić.

Wkręcające się paznokcie – tzw. rurkowate, mogą zagłębiać się w tkankę miękką jedno- lub obustronnie, ale w przeciwieństwie do paznokci wrastających, nie charakteryzują się występowaniem stanu zapalnego wału paznokciowego.

Przyczyny wrastających/wkręcających się paznokci:

  1. genetyczne
  2. zawodowe – przeciążenie stóp podczas treningów (sportowcy)
  3. stopy z Halluxem
  4. nieustanne wycinanie bocznych krawędzi paznokci
  5. nieprawidłowe skracanie płytki paznokciowej, czyli obcinanie jej na okrągło zamiast na prosto
  6. ciasne obuwie
  7. obuwie z wąskimi czubkami, wysokimi obcasami

W naszym salonie metodą na wrastające/wkręcające się paznokcie jest zastosowanie klamer, które w bardzo skuteczny sposób pomagają skorygować wzrost płytki paznokciowej. Taka terapia może trwać nawet kilka miesięcy, nie jest opcją inwazyjną tak jak drastyczne metody chirurgiczne.« Powrót na stronę główną


« Zobacz wszystkie wpisy