BLOGJAKA KOLORYZACJA DLA CIENKICH WŁOSÓW JEST NAJLEPSZA – RADY FRYZJERA
2018-09-27Posiadasz cienkie, słowiańskie włosy i często rezygnujesz z koloryzacji z obawy przed obciążeniem włosów i widocznymi śladami koloryzacji? Już nie musisz. Jak zrobić to odpowiednio, by nie przeciążyć włosów i dobrać kolor do grubości włosów, podpowiada Łukasz Urbański – stylista gwiazd Łukasz Urbański, właściciel salonów Hair Team Łukasz Urbański w Warszawie i juror programu Druga Twarz.

CIENKIE WŁOSY – CZYM SIĘ CHARAKTERYZUJĄ

Cienkie włosy łatwo ropoznać, ponieważ sprawiają wiele kłopotów ich właścicielkom. Są bardzo delikatne, łatwo się elektryzują i szybko przetłuszczają, ale mają też swoje plusy – łatwo nad nimi zapanować oraz można je szybko wysuszyć. Włosy cienkie wymagają odpowiedniej pielęnacji i stylizacji – nie lubią dużej ilości ciężkich kosmetyków, bo te łatwo je obciążają i sprawiają, że optycznie jest ich mniej. A przecież chodzi o zgoła odwrotny efekt! 

TECHNIKI KOLORYZACJI WŁOSÓW CIENKICH

Włosów cienkich najlepiej nie farbować na kolory jednolite – przytłaczają i sprawiają, że włosów jest optycznie mniej. Włosy cienkie najlepiej farbować i rozjaśniać stosując technikę balayagesombre, baby lights. Poznaj je wszystkie i wybierz tę, która podoba ci się najbardziej.

Keratynowa koloryzacja – co to jest i jak działa

 

  • BALAYAGE

Balayage to technika koloryzacji mająca na celu rozświetlenie wybranych partii włosów, co dodaje im objętości, blasku i lekkości.

Balayage wykonuje się z użyciem farb o różnych odcieniach zbliżonych (1-3 tony) do naturalnego koloru włosów. Do stworzenia tej techniki używa się cieniowanego pędzla, najlepiej skośnego i pracuje się techniką z wolnej ręki lub stosując podkładki pozwalające kontrolować miejsca nakładania farby.

Do rozjaśniania pasm świetnie sprawdzają się pudry o konsystencji glinki, np. Free Play z dodatkiem kaolinu i aleosu, który silnie nawilża włosy podczas zabiegu oraz keratynowe farby do włosów, które odbudowują je i nadają integralność struktury oraz połysk i jedwabistą gładkość.

Balayage Joico - keratynowa koloryzacja

Balayage Joico – Keratynowa koloryzacja

 

  • SOMBRÉ

Sombré to koloryzacja nadająca naturalny look, w której włosy są rozjaśnione pasemkami od nasady i mają utrzymane subtelne przejścia kolorystyczne, a granica koloru znajduje się bliżej odrostu. Kobiety pokochały tę koloryzację, ponieważ nie dość, że kojarzy się z latem i wakacjami to jeszcze jest to idealna koloryzacja dla włosów cienkich – optycznie zwiększa ich objętość i nadaje trójwymiarowy charaktery. Kolory przeplatają się i odbijają światło rozświetlając twarz i spojrzenie.

Sombré to znakomite rozwiązanie dla kobiet, które nie chcą drastycznej zmiany kolorystycznej, a jedynie odświeżenia i nadania lekkości fryzurze. Polecam ją też wszystkim zabieganym kobietom, bo nie wymaga częstych wizyt u fryzjera – mówi Łukasz Urbański.

Do stworzenia koloryzacji sombré sprawdzają się znakomicie płynne keratynowe farby do włosów, które odbudowują je i nadają integralność struktury oraz połysk i jedwabistą gładkość, np. Base Breaker bez amoniaku, w dwóch odcieniach – zimnym i ciepłym.

Keratynowa koloryzacja Sombre Joico

 

  • BABY LIGHTS

Baby Lights to koloryzacja wręcz idealna na lato, która pozwala wydobć naturalne piękno włosów, nie zmienia ich naturalnego koloru, a jedynie dodaje rozświetlenie poprzez jaśniejsze o ton lub dwa wybrane kosmyki.

Baby Lights - keratynowa koloryzacja JOICO

źródło: Pinterest

Bardzo dobrze wyglądają rozjaśnione pasma wokół twarzy, które dodają cerze blasku i rozświetlają spojrzenie.

Baby Lights to bardzo delikatna koloryzacja, idealna dla włosów cienkich. Jest bezpieczna, ponieważ nie powoduje ostrych przejść kolorystycznych, co w przypadku cienkich włosów jest bardzo ważne – mówi Łukasz.


http://blog.joicopolska.pl/jaka-koloryzacja-dla-cienkich-wlosow-jest-najlepsza-rady-fryzjera/« Powrót na stronę główną


« Zobacz wszystkie wpisy