BLOGKilka słów o kosmetykach z SPF
2019-06-26 Piękne i ciepłe dni wyglądają zza rogu, a lato nadchodzi wielkimi krokami - porozmawiajmy więc o kremach z filtrem!

Ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna, szczególnie w nadchodzących miesiącach.

Po co chronić się przed promieniami słonecznymi?

Ochrona przeciwsłoneczna pozwoli wam uniknąć poparzeń i uszkodzeń skóry, co zmniejszy ryzyko raka, chorób oraz zapobiegnie przedwczesnemu starzeniu się skóry. 
Obojętnie jaki odcień lub typ skóry posiadasz - ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna. Przed naszym przyjacielem (lub wrogiem) Słońcem wszyscy jesteśmy równi!

Pamiętaj, że z upływem czasu działanie kremu ulega osłabieniu. Warto nakładać go kilkukrotnie w ciągu dnia.

UVA i UVB? Ale co to jest?

Promienie UVA są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Można powiedzieć, że to one odpowiadają za najbardziej widoczne efekty, np. zmarszczki. 
Uważaj, te promienie wnikają w głąb skóry niszcząc włókna kolagenu. 
Co to znaczy w praktyce? Pozwalając im penetrować skórę, zgadzasz się na powiedzienie «do widzenia » napiętej i jędrnej cerze!

Promienie UVB są odpowiedzialne za oparzenia słoneczne, zarówno te z nad morza jak i z gór. Te promienie stanowią największe niebezpieczeństwo dla skóry ponieważ działają bezpośrednio na skórę właściwą. W 90% przypadków to one odpowiadają za raka skóry.

A czym jest ten SPF?

SPF czyli wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej najczęściej równy 15,30 i 50 określa zdolność ochrony danego produktu przeciw promieniom UVB: 
-niska ochrona: SPF od 6 do 10
-średnia ochrona: SPF od 15 do 25
-wysoka ochrona: SPF od 30do 50
-bardzo wysoka ochrona: SPF od 50+

A PA? Co to znaczy?

PA to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej przeciw promieniom UVA: PA+, PA++ , PA+++, PA++++. 
Czym więcej plusów widzisz, tym większą ochronę zyskujesz. 
Używając kremu z tymi dwoma wskaźnikami nie tylko chronisz skórę przed chorobami i poparzeniami, ale również przed starzeniem się!

Nie słuchajcie więc (w tym przypadku!) waszej mamy lub koleżanek, które mówią że jesteście białe jak ściana i wyglądacie na chore! 
Ponieważ za kilka lat to wy będziecie mogły cieszyć się piękną, jednolitą i promienną skórą!« Powrót na stronę główną


« Zobacz wszystkie wpisy