BLOGKlamra Frasera - sposób na wrastające paznokcie
2020-08-08 

KLAMRA FRASER’A – czym jest?

Jeśli nie miałeś jeszcze nieprzyjemności wrastającego paznokcia – ciesz się. Jest to problem, z którym wielu z nas się boryka, a taka drobnostka skutecznie potrafi uprzykrzyć życie. Ból, dyskomfort, czasem poważniejsze stany zapalne.

Istnieje na to dobry sposób – metoda prosta, szybka, stosunkowo tania i przede wszystkim skuteczna. Klamra Frasera, powstała w wyniku pomysłu ortodonty – jest to drucik wykonany ze stali chirurgicznej o grubości 3-5mm. Wielkość dobierana jest indywidualnie do kształtu płytki paznokcia. Nałożona na paznokieć klamra wyciąga go i prostuje w czasie wzrostu. Założenie klamry jest bezbolesne, dodatkowo może przynieść ulgę w bólu spowodowanym wrastającym paznokciem. Drucik na koniec zabiegu jest zalany akrylem, żeby nie haczył o skarpetki czy rajstopy, co sprawia, że klamra jest bardzo wygodna w użytkowaniu.

Aby skutecznie skorygować wrastający paznokieć, kosmetolog potrzebuje od miesiąca do roku.

Częstotliwość wymiany klamry jest kwestią indywidualną – wszystko zależy od czasu wzrostu.

Zaletą tej metody z całą pewnością jest dyskrecja – cienki drucik nie rzuca się w oczy i wygląda estetycznie. Nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, możemy liczyć na natychmiastową ulgę spowodowaną odciążeniem tkanek ze stanem zapalnym.

Warto pamiętać, że zabieg ten, poza bezpośrednim działaniem na wrastające paznokcie, doskonale sprawdzi się również jako działanie profilaktyczne po zabiegu usunięcia paznockia.« Powrót na stronę główną


« Zobacz wszystkie wpisy