BLOGFlamboyage - naturalna koloryzacja
2020-11-26 

Flamboyage, czyli naturalna koloryzacja.

Flamboyage jest to technika farbowania – przyciemniania lub rozjaśniania poszczególnych pasm o ton lub dwa - dzięki której osiągniesz naturalny efekt na włosach, tworzący wrażenie wielowymiarowości barw.


Nazwa pochodzi z języka francuskiego i odzwierciedla sedno tej techniki. Termin flamboyage łączy znaczenie kilku słów:
flamboyant – ekstrawagancja; płomienisty, lśniący blask;
flamboyer – płonąć, błyszczeć, rozniecać płomień;
flame – płomień;
baleyage – jedna z technik farbowania włosów, która polega na barwieniu poszczególnych pasemek.


Flamboyage jest techniką łaczącą elementy sombre i baleyagu - farbowanie włosów tą techniką – podobnie jak w przypadku sombre sprawia, że wyglądają one jak muśnięte słońcem. Z drugiej strony kluczową cechą różniąca flamboyge od baleyage jest to, że nie ma tak ostrych kontrastów między farbowanymi pasemkami – efekt końcowy jest bardziej naturalny.

Technika jest bardzo elastyczna - efekt włosów muśniętych słońcem mogą uzyskać blondynki, szatynki, brunetki i rudowłose. Wszystko zależy od odcieni farb użytych do flamboyage.Nasilająca się od kilku sezonów moda na naturalny look, wplynęła na pojawienie się tej nowej metody. Flamboyage stworzył dążący do uzysania jak najbardziej naturalnych efektów farbowania, słynny włoski fryzjer Angelo Seminara, który jest dyrektorem artystycznym Davines i trzykrotnym zwycięzcą British Hairdresser of the Year.« Powrót na stronę główną


« Zobacz wszystkie wpisy